Rotary Lietuvoje


Rotary klubai LietuvojeRotary yra pasaulinė organizacija, kurią sudaro 1,2 mln. narių - problemų sprendėjų, kurie keičiasi idėjomis ir imasi veiksmų, kad sukurtų ilgalaikius pokyčius mūsų bendruomenėse. Rotary nariai naudoja savo lyderystę ir kompetenciją socialinių problemų sprendimui.
 
Pirmasis Lietuvos Rotary klubas įkurtas 1934 m. spalio 15 d. Kaune. 1935 m. gegužės 5 d. Kauno Rotušėje Tarptautinio Rotary atstovas iš Suomijos F. Torval įteikė Kauno Rotary klubui jo tarptautinio pripažinimo dokumentą – chartiją – ir ritualinį klubo atributą – medinį plaktuką su varpeliu. Dėl to Kauno Rotary klubo gairelę puošia Rotušės siluetas. 1938 m. balandžio 6 d. Rotary klubas buvo įkurtas Šiauliuose. Netrukus, 1938 metais liepos 15 d., Klaipėdoje taip pat buvo įkurtas pirmasis Krašto Rotary klubas. Jis veikė 11 mėnesių ir 1939 birželio 16-ąją buvo uždarytas, kai Vokietija okupavo Klaipėdos kraštą. Iki 1940 m. Lietuvoje taip pat veikė ir Vilniaus Rotary klubas. Šio klubo veiklos nebuvo spėta oficialiai įteisinti, nes 1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, Rotary klubų veikla buvo nutraukta, daugelis rotariečių ištremta į Sibirą. 
 
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, vėl pradėti kurti Rotary klubai.  Pirmasis atsikūrė ir jau 1992 m. buvo įregistruotas Tarptautinėje Rotary organizacijoje Vilniaus Rotary Klubas.
 
2001 m. gegužės 1 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijoje įregistruotas Lietuvos Rotary Komitetas. 2011 m. birželio 8 d. Lietuvos Rotary Komitetas buvo pervadintas į Lietuvos Rotary Organizaciją. Iki 2014 m. liepos 1 d. Lietuvos Rotary klubai buvo priskirti Danijos apygardai Nr. 1460. Vėliau susikūrė savarankiška Rotary apygarda Nr. 1462. Vilniuje veikia organizacijos sekretoriatas, kuris koordinuoja Lietuvos Rotary klubų veiklą. Sekretoriate teikiama visa reikiama informacija Rotary nariams, o taip pat visiems besidomintiems Rotary veikla Lietuvoje.
 
Lietuvoje šiuo metu veikia 58 Rotary klubai (57 tradiciniai klubai bei 1 e-klubas) ir 3 Satelitiniai Rotary klubai.