Mūsų klubo projektai


Stovykla

Stovykla "PAŽINIMO STEBUKLAS"

Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo ir Klaipėdos Regos ugdymo centro organizuojamas projektas „Pažinimo stebuklas“ vykdomas kasmet nuo 2011 metų. Į stovyklą priimami regėjimo negalią turintys vaikai ir iš kitų regionų. Analogiško projekto – stovyklos, skirtos vaikams su regėjimo negalia, Lietuvoje nėra.

IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ

IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ

Projekto tikslas - mažinti socialinę atskirtį tarp neregių, silpnaregių ir reginčiųjų, suvienijant juos bendrai kūrybinei veiklai ir išleisti Klaipėdos regiono neregių ir silpnaregių jaunimo kompaktinį diską CD, apjungiant jų kūrybą įvairiomis formomis (dainos, pasakos, eilėraščiai, piešiniai ir kiti rankų darbo meno kūriniai).

ŠYPSENŲ DĖŽUTĖS

ŠYPSENŲ DĖŽUTĖS

Naujas projektas pavadintas „Šypsenų dėžutės“ vardu. Pasikonsultavus su Klaipėdos raj. Paramos šeimai centru ir išsiaiškinus, ko labiausiai trūksta socialiai remtinoms šeimoms, buvo sukomplektuotos „Šypsenų dėžutės“. Čia tilpo higienos priemonės – dantų šepetukai, dantų pastos, prausimosi priemonės, flomasteriai, pieštukai, vitaminai, apatinis trikotažas, kojinaitės.

BATŲ DĖŽUTĖS

BATŲ DĖŽUTĖS

„Batų dėžutės“ projekto idėja – į batų dėžutes sudėti dovanų rinkinius, kurių kiekvienas būtų skirtas pasirinkto amžiaus berniukui arba mergaitei. Tokios batų dėžutės dovanojamos vaikams, netekusiems šeimos, arba vargingai gyvenančioms šeimoms. Pasaulyje tokia veikla vykdoma jau kelis dešimtmečius per šv.Kalėdas. Svarbiausia mintis – kad kiekvienas vaikas gautų Kalėdinę dovaną.

AUGINTOJĖLIS

AUGINTOJĖLIS

Klubo nariai pasidalino mintimi, kad miesto vaikučiai nebejaučia gamtos, nemato, kaip iš sėklytės užauga augalas. Yra vaikų, kurie neįsivaizduoja, iš kur ant mūsų stalo patenka daržovės, vaisiai. Klaipėdos Regos ugdymo centras mielai priėmė siūlymą silpnaregiams vaikams dalyvauti daržovių auginimo procese. Buvo supirktas reikalingas inventorius: auginimo talpos, žemė, sėklos. 2019 m. ankstyvą pavasarį užvirė darbas!

DEFIBRILIATORIAUS ĮRENGIMAS

DEFIBRILIATORIAUS ĮRENGIMAS

Aparatas automatiškai analizuoja situaciją ir sprendžia, ar reikės elektros impulso, visas komandas duoda lietuvių kalba, tad tereikia viską tiksliai vykdyti. Pakenkti juo neįmanoma. Daugelyje Europos valstybių defibriliatorius tampa tokiu įprastu, kaip gesintuvas, kurį galima rasti ne tik oro uostuose, bet ir parduotuvėse, stotyse, muziejuose, koncertų salėse, kitose žmonių susibūrimo vietose.

ONE DOLLAR GLASSES

ONE DOLLAR GLASSES

Nevyriausybinė organizacija OneDollarGlasses arba VienoDolerioAkinukai suteikia tokiems žmonėms šansą gyventi pilnavertį gyvenimą, dovanodama akinius. VienoDolerioAkinukai nėra tik skambus pavadinimas – kiekvienos ilgaamžių, individualizuotų akinių poros gamybos medžiagoms tenka šiek tiek mažiau nei 1 doleris.

BIČIULIŠKA POPIETĖ

BIČIULIŠKA POPIETĖ

Renginio tikslas – pabendrauti, sukviesti to paties likimo senjorus bei neįgaliuosius į vieną erdvę, sukurti jiems šventę. Bendradarbiaujant su Klaipėdos m. socialinės paramos centru pavyko suburti net 65 senjorus ir neįgalius žmones. Toks renginys - tai nemokama draugystės, bičiulystės, bendradarbiavimo ir bendravimo linija vienišiems senjorams.

END POLIO

END POLIO

Daugiau kaip 35 metus Rotary International aktyviai dirba naikinant poliomielitą pasaulyje. Poliomelitas – tai virusinė liga, sužalojanti nervų sistemą ir sukelianti paralyžių daugiausia iki 5 metų vaikų tarpe. Suvokdamas „END POLIO“ projekto svarbą ir reikšmę, Klaipėdos senamiesčio klubas finansinę paramą iš klubo biudžeto perveda tiesiogiai Rotary International.

PARAMA

PARAMA

Klaipėdos senamiesčio klubas dalyvauja kasmetinėje Klaipėdos miesto mokinių mokomųjų bendrovių mugėje, kurią organizuoja „Lietuvos Junior Achievement“. Verslumo programa suteikia 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar būnant mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Klubas įsteigė paskatinamąjį prizą ir dalyvauja mokinių projektų vertinimo komisijoje.

Bendri projektai su Klaipėdos krašto Rotary klubais

Bendri projektai su Klaipėdos krašto Rotary klubais

Pagrindinis Rotary principas yra tarnystė visuomenei. Šio principo vienijami Klaipėdos krašto Rotary klubai aktyviai vysto ne tik asmeninius projektus, bet ir susitelkia reikšmingiems krašto projektams: nepertraukiamai dalyvaujame Klaipėdos senamiesčio Rotaract klubo inicijuotame projekte Rotary akademija, kartu su Rotary klubu „Concordia 1826“ rūpinamės Danės upės švara...

VAKARIENĖ TAMSOJE

VAKARIENĖ TAMSOJE

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo projektinė veikla prasidėjo 2011 m. nuo pokalbio su Klaipėdos Regos ugdymo centro vadove Laima Glaveckiene. Vadovė prasitarė, kad silpnaregiams vaikučiams labai trūksta pramogų, jie nepasitiki savimi, nedrįsta išeiti į viešąsias vietas: baseiną, teatrą ir pan. Išgirdę šias problemas, klubo nariai nusprendė suorganizuoti silpnaregiams ir neregintiems vaikams vasaros stovyklą, kurios metu vaikai patirtų naujų įspūdžių, susipažintų vieni su kitais, įveiktų kompleksus.