BATŲ DĖŽUTĖS


<< Atgal

„Batų dėžutės“ projektas prasidėjo nuo Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo draugystės su „Maisto banko“ padaliniu Klaipėdoje. „Maisto banko“ atstovai atkreipdavo klubo dėmesį į tvarkingas, bet sunkiai besiverčiančias daugiavaikes šeimas, kurioms reikalinga visokeriopa materialinė pagalba. Taip gimė tradicija šv. Kalėdų proga padovanoti po nedidelį stebuklą šioms šeimoms: atvežti didžiulį maišą dovanų su rūbeliais, batais, rašymo priemonėmis, nešiojamųjų kompiuterių, bilietų į Ledo areną, kino filmą ar kitas pramogas.

„Batų dėžutės“ projekto idėja – į batų dėžutes sudėti dovanų rinkinius, kurių kiekvienas būtų skirtas pasirinkto amžiaus berniukui arba mergaitei. Tokios batų dėžutės dovanojamos vaikams, netekusiems šeimos, arba vargingai gyvenančioms šeimoms. Pasaulyje tokia veikla vykdoma jau kelis dešimtmečius per šv.Kalėdas. Pripildytas dovanų batų dėžutes gyventojai suneša į artimiausias parapijas, o vėliau jos išdalijamos tiems, kam jų labiausiai reikia. Svarbiausia mintis – kad kiekvienas vaikas gautų Kalėdinę dovaną.

Klubo nariai pritarė šiai prasmingai idėjai ir  paruošė batų dėžučių. „Maisto banko“ Klaipėdos padalinys tapo projekto partneriu, kuris padėjo atrinkti šeimas ir tikslingai išskirstyti visas dovanas. Klubas nutarė, kad projektas bus vykdoma du kartus per metus – Vaikų gynimo dieną ir per šv.Kalėdas. Prie akcijos prisidėjo ir klubo narių šeimos. Vaikai taip pat padėjo pakuodami dovanas arba į batų dėžutę įdėdami laišką su piešiniu ar linkėjimu jos gavėjui. Pirmosios batų dėžutės buvo išdalytos Klaipėdos krašto vaikams, antroji dėžučių siunta buvo skirta Šilalės rajono savivaldybės Pajūrio vaikų globos namams, kitos atiteko Telšių regioninėje ligoninėje ir Žarėnų kaime gyvenančioms šeimoms.