VAKARIENĖ TAMSOJE


<< Atgal

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo projektinė veikla prasidėjo 2011 m. nuo pokalbio su Klaipėdos Regos ugdymo centro vadove Laima Glaveckiene (buv.Baranauskienė). Vadovė prasitarė, kad silpnaregiams vaikučiams labai trūksta pramogų, jie nepasitiki savimi, nedrįsta išeiti į viešąsias vietas: baseiną, teatrą, ledo areną ir pan. Išgirdę šias problemas, klubo nariai nusprendė suorganizuoti silpnaregiams ir neregintiems vaikams vasaros stovyklą, kurios metu vaikai patirtų naujų įspūdžių, susipažintų vieni su kitais, įveiktų kompleksus. Stovyklos įgyvendinimui reikėjo pritraukti lėšų, todėl 2011 m. gegužės mėn. buvo organizuotas labdaros renginys „Vakarienė tamsoje“. Renginyje dalyvavo Klaipėdos Rotary, LIONS klubai, garbūs miesto žmonės, Klaipėdos ROTARACT klubas, klubo nariai.

Renginio dalyviai buvo supažindinti su Klaipėdos RUC bei VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų ir silpnaregių kultūros centro veikla, taip pat pakviesti stebėti talentingų aklųjų ar silpnaregių žmonių pasirodymų, pasiklausyti populiariosios muzikos atstovų Viliaus ir Violetos Tarasovų koncerto. Renginį vedė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Šarūnas Juškevičius.

Renginio svečiai dalyvavo aukcione, kuriame buvo parduodami aklųjų ir silpnaregių darbai – piešiniai, keramikos darbai. Didžiausia vakaro intriga tapo vakarienė tamsoje. Svečiai buvo pakviesti dešimčiai minučių įsijausti į tai, ką kasdien patiria aklieji ir silpnaregiai. Nepaisant to, kad vakarieniaujantys svečiai susidūrė su įvairiais sunkumais, vakaras praėjo sklandžiai. Nemažai padėjo Klaipėdos ir Telšių apskričių regionų aklųjų ir silpnaregių kultūros centro direktorė, tiflopedagogė Daina Vitkauskienė, paaiškinusi svečiams, kaip reikia orientuotis aplinkoje, kuomet vyrauja visiška tamsa. 

„Vakarienė tamsoje“ pranoko visus lūkesčius. Buvo surinkta ir pervesta 8 tūkst. Litų. Svečiai aukojo ne tik pirkdami bilietus į renginį, pervesdami pinigus į specialią sąskaitą, bet ir pirkdami aklųjų bei silpnaregių kūrinius aukcione. 

Po kelių mėnesių buvo surengta pirmoji silpnaregių ir nereginčių vaikų stovykla „Pažinimo stebuklas“. Plačiau apie stovyklą „Pažinimo stebuklas“ skaitykite čia.