Bendri projektai su Klaipėdos krašto Rotary klubais


<< Atgal

Pagrindinis Rotary principas yra tarnystė visuomenei. Šio principo vienijami Klaipėdos krašto Rotary klubai aktyviai vysto ne tik asmeninius projektus, bet ir susitelkia reikšmingiems krašto projektams.

Klaipėdos senamiesčio klubas jau 10 metų remia Rotary klubo „Aditė“ vykdomą „Geltonųjų autobusiukų“ projektą, kai gabiems jaunuoliams iš Klaipėdos raj. yra  ne tik dovanojami bilietai į išskirtinių muzikantų koncertus, bet ir pasirūpinama moksleivių atvežimu ir parvežimu. Taip pat prisideda prie darbo su autistiškais vaikais, remiant delfinų terapijos programą.

Kartu su Rotary klubu „Concordia 1826“ rūpinamės Danės upės švara, dalyvaudami ekologiniame edukaciniame projekte „Švari Dangė“. Projekte „Judėk pirmyn su Viltimi“ skiriame paramą onkologiniams ligoniams. 2017 m. parėmėme knechto, skirto pirmojo lietuvio Broniaus Ražinsko perplaukusio jachta Atlanto vandenynui atminimui, pastatymą.

Nepertraukiamai dalyvaujame Klaipėdos senamiesčio Rotaract klubo inicijuotame projekte Rotary akademija. Kiekvienais metais keletą klubo brolių ir sesių dalinasi profesine, gyvenimiška patirtimi ir mentoryste su studentais iš įvairių mokymosi įstaigų.

Džiaugiamės galėdami finansiškai prisidėti prie Rotary klubo „Karalienė Luizė“ projekto skirto vaikų skoliozės prevencijai.

2017 m. Klaipėdos m. Rotary klubai surinko 12 000 Eur pano – senojo Klaipėdos žemėlapio – esančio ant Klaipėdos kolegijos pastato sienos Tiltų g., restauravimui. Tai buvo miesto Rotary klubų dovana Klaipėdai Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio proga.

2020 m. kovo mėn. prasidėjus Covid pandemijai Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas aktyviai įsijungė į pagalbos Lietuvos medikams organizavimą. Mūsų klubo nario pastangomis per kelias dienas buvo paruoštas Grant Global projektas „Stop the spread of COVID-19 in Lithuania”, kuris sulaukė Rotary International pritarimo. Projekto vertė 57 000 USD. Už projekto lėšas buvo nupirkta beveik 5 000 greitųjų inovatyvių COVID-19 testų, kurie skirti medicinos įstaigoms. Testai perduoti Kauno klinikoms, Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei ir Lietuvos kariuomenei.